Co będzie potrzebne do tego, aby uruchomić swoją stronę w internecie.

Internet jest coraz bardziej powszechny w naszym życiu i wykorzystywany jest w rosnącej liczbie dziedzin. Już teraz szacuje się, że duży procent całościowego handlu odbywa się właśnie , ponieważ będzie to po prostu tanie i wygodne. Bardzo często też można przy pomocy internetowych serwisów zamawiać najróżniejsze usługi, rejestrować się do lekarza czy kupować bilety do teatru.

Strona internetowa na laptopie

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Możliwości jeżeli chodzi o strony internetowe jest całe mnóstwo. Można wykonać stronę statyczną, w jakiej każda z podstron zostanie osobno wykonana, tego typu rozwiązanie jest tanie, ale też rodzi problemy przy późniejszych zmianach. Niezwykle popularne są też różnego rodzaju systemy CMS, do których można podpiąć swój graficzny szablon i w prosty sposób stworzyć nawet mocno zaawansowany serwis. Jeśli ktoś będzie się decydował na samodzielne tworzenie stron internetowych (zobacz więcej na tej stronie), to powinien się nauczyć przynajmniej postaw HTML, w którym ustala się wszystko, co ma zostać na stronie wyświetlone.

usługi - internetowa strona

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Domeny nie są kupowane a tylko dzierżawione, z tego też powodu należy je co roku przedłużać. Jednak nie są to jakieś ogromne wydatki, gdyż w zależności od firmy cena takiego przedłużenia będzie wynosić około stu złotych. Lecz samo posiadanie adresu nie pozwoli jeszcze na wyświetlenie strony, bo należy jej treść gdzieś umieścić. Do tego celu będzie służył hosting stron (zobacz więcej tutaj), to znaczy specjalne miejsce na serwerze widocznym w sieci. Tego typu hosting można połączyć z domeną, a po umieszczeniu na nim plików strona zostanie wyświetlona wszystkim, jacy na nią wejdą.

Na koniec należy przypilnować tego, żeby na stronie coś ciekawego się znajdowało.

To warte zerknięcia materiały, dlatego nie wahaj się i przeczytaj je – to zbliżona problematyka, która jest niewątpliwie godna zainteresowania.

Obecnie nawet nie posiadając pojęcia o programowaniu da się stworzyć i umieścić w sieci ciekawą stronę.