Co istotne będzie gdy mowa o prowadzeniu magazynu? Co okazuje się ogromnie pomocne?

Gdy popatrzymy na magazyn, to najczęściej mamy wrażenie, iż ciężko się w tym miejscu odnaleźć. Rzeczywiście dla osoby, jaka nie jest biegła w temacie może okazać się to trochę trudne, jednak każdy z pracowników magazynów musi mieć pojęcie co oraz gdzie można znaleźć.

powiększenie - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
firmy - obrazeczek

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
usługi - odbicie

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast nie możemy tutaj oczywiście polegać na ludzkiej pamięci, a nawet nie jest to w ogóle konieczne, gdyż w dzisiejszych czasach mamy różnego rodzaju programy i sprzęty, jakie prowadzenie magazynu nam ułatwiają. Takie miejsce nie będzie istniało bez odpowiedniego sprzętu, który konieczny jest do transportowania i układania towarów na półkach. Same meble, które stosowane są w magazynach muszą być trwałe oraz wytrzymywać duże obciążenia. Szczególnie ma to znaczenie, gdy w magazynie trzymane są rzeczy o sporym ciężarze jak i dużych gabarytach. Magazyny wszak mogą służyć do przechowywania bardzo różnych rzeczy. Nieodzowny na pewno okaże się program do zamówień. Bez takiej pomocy nie będziemy w stanie rozeznać się w całej ewidencji. A przecież magazyn i producent przenośników rolkowych jest miejscem, w jakim bez przerwy jedne rzeczy przychodzą, inne są wydawane. Z tego względu właśnie tak istotne jest, ażeby wszystko stale monitorować. Stan rzeczy w magazynie musi być znany i łatwy do sprawdzenia.

Niebywale interesują nas Wasze komentarze. Czy masz więcej pytań? (http://www.gaster-sol.pl/) Jeżeli tak, to zapraszamy do pisania. Z przyjemnością ustosunkujemy się do najmniejszej wiadomości.

To co jest w systemie, powinno być zgodne ze stanem faktycznym.

W magazynach na pewno ważna jest dokładność. Nie możemy dopuścić do sytuacji, kiedy nie będziemy widzieli co i gdzie jest, jak też w jakiej ilości. Inwentaryzacja przynajmniej raz w roku pozwoli na sprawdzenie stanu faktycznego z tym, co mamy w programie komputerowym. Można w ten sposób wykryć jakieś braki.