Co potrzebne jest do tego, żeby uruchomić swoją własną stronę w internetowej sieci.

Aktualnie posiadanie swojej strony internetowej nie stanowi żadnego problemu ani też nie będzie się wiązało z jakimiś wielkimi kosztami. Tak naprawdę potrzebne są do tego trzy elementy i można już być widocznym w sieci dla całego świata. Pierwszym z takich elementów jest domena, czyli adres internetowy pod którym strona będzie widoczna. W Polsce najpopularniejsze będą domeny z końcówką pl, lecz inne też będą się cieszyć sporym zainteresowaniem.

usługi - internetowa strona

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Domeny nie są kupowane a jedynie dzierżawione, z takich też powodów trzeba je co roku odnawiać. Lecz nie są to jakieś wielkie wydatki, gdyż w zależności od firmy cena za przedłużenie będzie wynosić około stu złotych. Jednak samo zarezerwowanie domeny nie pozwoli jeszcze na wyświetlenie strony, bo należy jej treść gdzieś fizycznie umieścić. Do tego służy hosting stron, czyli specjalne miejsce na serwerze widocznym w sieci.

Spodobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeżeli tak, poczytaj użyteczne informacje, które z zaangażowaniem opisaliśmy w najnowszym artykule (www.webtec.pl/).

Taki hosting łączy się z domeną, a po wgraniu na niego plików strona będzie się wyświetlała wszystkim, jacy na nią wejdą.

Mając już swój hosting oraz domenę pomyśleć należy o trzecim elemencie, to znaczy zawartości serwisu. Do tego celu dostępnych jest dużo technologii i narzędzi, a wszystko się sprowadza do tego, aby na koniec przesłać do przeglądarki kod HTML, na podstawie którego zostanie wyświetlona zawartość strony. Jeżeli ktoś chce, to samodzielnie może przygotować stronę od podstaw, chociaż będzie to zajęcie dość czasochłonne i dość żmudne. Skorzystać także można z jakiś programów pomagających w projektowaniu stron, takich narzędzi jest sporo dostępnych na rynku. Można również pójść w inną stronę i skorzystać z gotowych systemów CMS, za pomocą których można zrobić projekt i zrealizować swój serwis bez znajomości programowania.sprawdź kompletną ofertę e-procurementBardzo dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład hosting wordpress, na którym dostaje się od razu pełne środowisko tej najpopularniejszej na świecie platformy blogowej.

Żeby zbudować swoją stronę wystarczy poszukać jakiejś oryginalnej skórki, ustawić wszystkie parametry i za pomocą wygodnego edytora wprowadzić całą zawartość(przydatne informacje).