Czemu trzeba mieć album rodzinny?

Album rodzinny to w wielu rodzinach bezcenna pamiątka przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to na przykład świetny pomysł na wzruszający upominek z okazji rocznicy ślubu rodziców.

Cyfrowe odbitki

Źródło: http://www.sxc.hu

Atrakcyjna i bezcenna pamiątka
Założenie rodzinnego albumu ma niewątpliwie sporo zalet. We współczesnych czasach, kiedy popularne są aparaty cyfrowe, a dobrej jakości zdjęcie (do sprawdzenia na tej stronie) można bez problemów zrobić przy pomocy telefonu komórkowego, sztuka fotografowania odchodzi powoli w zapomnienie. Jako że nie stosujemy kliszy, a samo zdjęcie (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) możemy w mig obejrzeć na ekranie, rzadko decydujemy się na wywołanie fotografii. A szkoda – przetrzymywanie cennych fotografii pamiątkowych na dysku komputera jest niekiedy ryzykowne, gdyż wystarczy wirus bądź awaria sprzętu, by bezpowrotnie je utracić. Wywołując zdjęcia w zakładzie fotograficznym będziemy mieć pewność, że tego typu pamiątki nie znikną. Warto także drukując zdjęcia wykonać w kilku egzemplarzach, aby w razie konieczności móc przekazać je innym członkom rodziny. Trzeba przy tym wspomnieć, że przygotowanie rodzinnego albumu może być świetnym upominkiem dla rodziców z okazji rocznicy ślubu – umieszczenie w nim zdjęć z kluczowymi dla rodziny wydarzeniami na pewno będzie cenną pamiątką.

O czym pamiętać?
Odbitki cyfrowe są dostępne aktualnie w każdym zakładzie fotograficznym, a zlecenia można realizować nawet za pośrednictwem internetu – wystarczy tylko wysłać oczywiście spakowany plik zawierający fotografie. Jeśli do albumu dodamy zdjęcia pamiątkowe sprzed wielu lat, również nie będzie z tym żadnych problemów, gdyż możemy sięgnąć po reprodukcję fotografii. Nawet jeżeli będzie ona nieco zniszczona, prawdziwy specjalista z pewnością będzie umiał tego typu zdjęcia odbitki stosownie odnowić. Szukając albumu weźmy pod uwagę jakość jego wykonania – powinien być rzetelnie szyty, aby wytrzymał przez wiele lat i zachował się dla kolejnych pokoleń.

Możemy zdecydować się na wersję, gdzie odbitki cyfrowe będą wklejane, albo umieszczane w specjalnych kieszonkach. Pamiętajmy, żeby zamieszczane w albumie rodzinnym fotografie podpisywać na drugiej stronie – dzięki temu w przyszłości z łatwością zorientujemy się, kto jest nań uwidoczniony.