Czy łatwo jest stworzyć swój warsztat samochodowy? Jakich rzeczy do tego potrzebujemy?

Warsztat samochodowy prościej prowadzić korzystając z dostępu do nowoczesnych technologii. Oprogramowanie dobrane do typu prowadzonej działalności, nie tylko zoptymalizuje codzienną pracę, ale też zagwarantuje bezpieczeństwo gromadzonych danych.

rzut - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

Do posiadania własnego warsztatu nie potrzeba żadnych zezwoleń. Tu problemem może być wyposażenie, jakie najtańsze nie jest. Dobry warsztat świadczy bowiem bardzo szeroki zakres usług, co jednak wymaga wielu specjalistycznych narzędzi. Podnośniki, klucze, sprzęt do regulacji, prasa hydrauliczna to jedynie nieliczne. Oprócz tego dochodzi jeszcze sposób ewidencjonowania świadczonych usług. Do tego potrzeba komputera jak też dobry program dla warsztatu (ta strona).

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość danych na przedstawiany temat, to spójrz na opublikowany tutaj post a odnajdziesz dodatkowe interesujące informacje.

Natomiast zanim zrobimy długą listę narzędzi do kupienia trzeba wybrać dobre miejsce i lokal na tego typu usługi.

Warsztat samochodowy

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Program dla warsztatu prócz ewidencjonowania bazy klientów i wszelkich działań dokonywanych w warsztacie, służy również do wystawiania rachunków. Jest niezwykle pomocny, ponieważ z jego pomocą można zawsze przeglądać historię napraw, powrócić do opisu dawnych usterek i w oparciu o zgromadzone wiadomości zaplanować usługi.

Musi on spełniać wymogi BHP tak jak te odnośnie wentylacji, bezpiecznej antypoślizgowej nawierzchni albo też dobrego oświetlenia. Należy pamiętać również, że tego typu prace mogą czasami generować sporo hałas, z tego powodu ważne aby lokal był w miarę daleko od budynków mieszkalnych. Jak widać gdy chcemy prowadzić taką działalność trzeba zatroszczyć się o sporo rzeczy. Dobrze jest zatem zanim przystąpimy do tego uporządkować sobie wszystkie informacje oraz spisać rzeczy, które trzeba załatwić w pierwszej kolejności. Z pewnością pomoże nam to w jakiś sposób poukładać sobie ten temat w głowie.

Kolejną i ostatnią już grupą wyposażenia warsztatu będą wszelakiego typu lewarki, wysięgniki, które umożliwiają pracę w dolnych częściach czterokołowca. Konstrukcje owe nabywa jak też instaluje się raz na kilka lat, jeśli zrealizowane są odpowiednio, to posłużą nam istotnie bardzo długo. Program (zobacz również – simcenter od GMSystem – od profesjonalnej firmy z dziedziny integracji systemów inżynierskich) dla serwisów swoją funkcjonalnością obejmuje cały zakres prac realizowanych w sklepie lub punkcie serwisowym. Za jego pomocą możemy między innymi wystawić zlecenie bądź fakturę, przeglądnąć historię reperacji danego pojazdu, sprawdzić cenę części czy usługi, zarezerwować termin na reperację albo przegląd.