Dlaczego malutkie nadajniki zwane również beaconami zaczynają rewolucjonizować dzisiejszy marketing.

Nasz świat zaczyna otaczać coraz gęstsza sieć przeróżnych elektronicznych urządzeń, które mogą się ze sobą komunikować. W większości biur, mieszkań i domów są sieci bezprzewodowe, praktycznie każdy obecnie używa smartfona, a bez przerwy się pojawiają kolejne nowości.

firma - akt

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnich latach coraz głośniej jest o niedużych nadajnikach, nazywanych także beaconami. Generalnie składają się one jedynie z dwóch części, to znaczy wydajnej baterii i nadajnika bluetooth. Jednak to wystarczy całkowicie, żeby zacząć rewolucję na rynku reklamowym, co zresztą powoli już się dzieje. Beacony są coraz popularniejsze, a możliwości ich zastosowania są naprawdę duże.

Czy wiesz, gdzie jeszcze możesz odszukać inne tego rodzaju materiały? Jeżeli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść (http://alufinish.pl/pl/o/k/alkaliczne-preparaty-czyszczace-111.html) zaprezentowanego tam postu.

Będą się one mogły kontaktować z obecnymi w najbliższym otoczeniu smartfonami, przez co ich właściciele mogą dostać różnego rodzaju informacje. I w tym będzie właśnie tkwić bardzo duża siła beaconów, bowiem takimi informacjami mogą być przeróżne rzeczy. Przykładowo można wyświetlić opis miejsca, w którym ktoś przebywa, atrakcyjny rabat czy nawet pomóc w nawigacji w pomieszczeniu.

firma - zbliżenie

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
panorama - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Jak więc widać te niewielkie sprzęty dają już teraz całkiem sporo możliwości, a różnych pomysłów na ich możliwości wykorzystania jest coraz więcej. Ich ogromnym plusem będzie to, że nie trzeba o nich pamiętać, bo po wykryciu urządzenia same nawiązują łączność i zaczynają wyświetlać informacje. Oczywiście beacon do realizacji swojej akcji będzie potrzebował, żeby na smartfonie klienta znajdowała się niezbędna aplikacja. Będzie się w ten sposób zapobiegać atakowaniu wszystkich osób, które pojawiłyby się w zasięgu. Jeżeli jednak ktoś już ją zainstaluje, wyrażając tym samym zamiar korzystania z usługi, to jeżeli tylko się znajdzie w zasięgu tych miniaturowych urządzeń, to od razu dostanie pożądane informacje.

Aktualnie całkiem sporo firm korzysta z takiej technologii, szczególnie że koszty są stosunkowo niewielkie. Urządzenia będą kosztować około kilkunastu dolarów, a będzie do tego dochodzić jeszcze ich konfiguracja a także przygotowanie niezbędnej aplikacji.