Dlaczego warto czasami odłożyć aparat cyfrowy, żeby zrobić trochę zdjęć tradycyjnym sprzętem? Co dzięki temu dostajemy?

Zdjęcia robi dziś każdy, jest to tak normalne zjawisko, jakoby istniało od zawsze. Każdy posiada dziś lepszy albo gorszy telefon najnowszej generacji, więc jest w stanie uwiecznić każdą chwilę. Nie trzeba nawet aparatu cyfrowego, żeby robić solidne zdjęcia. Z jednej strony to dobrze, jak jest to łatwe, gdyż jak na przykład jesteśmy na wakacjach, to nie musimy myśleć, żeby wozić ten cały sprzęt. Z drugiej jednak strony, ta cała magia robienia fotografii została gdzieś zatracona.

Podstawowa zaleta robienia zdjęć metodą tradycyjną wynika z dużo większego ograniczenia “nośnika”, chociaż wydaje się to nielogiczne. Trzeba pamiętać, że na kliszy fotograficznej może zmieścić się normalnie dwanaście, szesnaście, dwadzieścia cztery albo trzydzieści sześć zdjęć, co znaczy, że gdy będziemy robić zdjęcia wszystkiemu co nam się choć trochę sposobu, to szybko nasza klisza się skończy. Z tego więc powodu nasuwa się prosty wniosek, iż jeżeli mamy tak małą ilość zdjęć do dyspozycji, to musimy pomyśleć trochę zanim pstrykniemy.

Przez co bardziej stawiamy na jakość, nie ilość. Co ciekawe, jak już zrobimy tych parę zdjęć sprzętem tradycyjnym, to z niecierpliwością czekamy na wywoływanie zdjęć. Mamy ich tylko kilka, lecz wiemy, jak wiele włożyliśmy zaangażowania w to, żeby dobrze wyszły, jesteśmy z nich dumni. Nośniki w ”cyfrówkach” pozwalają na przechowywanie wielkiej ilości zdjęć, czyli od paru do kilkunastu razy większej ilości. Do tego, zrobione zdjęcia można sobie zaraz przejrzeć i skasować nieudane, żeby było więcej miejsca na inne zdjęcia. Rezultat jest taki, iż najczęściej nie chce nam się zastanawiać nad formą i jakością zdjęcia.

zdjęcia - krajobraz

Autor: Rafał Piekarczyk
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto, zdjęcia cyfrowe kończą swój żywot na twardym dysku komputera, natomiast jeśli się ich nazbiera już bardzo dużo, to nie mamy ochoty ich porządkować. Zapominamy o nich, nie mamy do nich szacunku, jak ze zdjęciami tradycyjnymi, nie traktuje się ich jako wysiłku jaki musieliśmy w nie włożyć. Nie dzielimy się tym z najbliższymi, nie myślimy, czy wykonać odbitki zdjęć,

Swego rodzaju magia fotografowania gdzieś się rozpływa.

Opublikowane w powyższym materiale informacje są istotnie godne zainteresowania, jednak kliknij też ten użyteczny link (http://kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-rozwod-warszawa/) – on z pewnością również Cię zaabsorbuje.

Z tego też powodu dobrze jest czasami pomyśleć nad robieniem zdjęć aparatem analogowym. To tak jak z tradycyjnymi książkami – e-booki są fajne i wygodne, ale papierowa książka to znacznie więcej. Książka papierowa towarzyszy nam często prawie całe życie. Stoi w naszej biblioteczce oraz w każdej chwili możemy do niej sięgnąć.