Dobry sygnał telewizyjny – kilka wskazówek, co da się zrobić, gdy masz z tym problem.

Pasjonujący mecz przerwany w najistotniejszym momencie? A może świetny film, ale ciut trzeba się domyślać co się dzieje, gdyż ledwo co można dostrzec na ekranie pośród pikseli? Coś musisz z tym uczynić.

Internet - malowidło

Autor: Dmitry Grigoriev
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy masz kłopoty z jakością transmisji telewizyjnej, po pierwsze przychodzi rzecz jasna myśl o potrzebie sprawdzenia anteny. W zasadzie można je podzielić na dwa typy: zewnętrzne i wewnętrzne. Oczywiście, gdy idzie o działanie, to nie należy chyba nikogo przekonywać o przewadze anteny zewnętrznej nad tą zainstalowaną wewnątrz. W zależności od tego, czy mieszkamy blisko nadajnika i jak wysoko, antena wewnętrzna będzie dobrze lub [FireTMS] gorzej działać, bo mury stanowią przeszkodę dla fal. Z tego powodu, kiedy to możliwe, korzystniej będzie nabyć zewnętrzną. Najlepszym wyjściem jest zainstalowanie anteny jak najbardziej wysoko, czyli na dachu. Warto przypomnieć tutaj, iż jest to możliwe również w budynkach wielorodzinnych. W sprzedaży są dostępne rzecz jasna różnorodnego rodzaju anteny, wytwórcy cały czas wymyślają i testują jak najbardziej korzystne konstrukcje. W jaki sposób dowiedzieć się, czy masz wystarczającą antenę? Kiedy odbiornik podłączony jak najbliżej anteny działa dostrzegalnie lepiej niż w miejscu, gdzie zazwyczaj stoi, możemy uznać, że problem gorszego sygnału nie leży po stronie anteny.

W tym przypadku powinien cię zainteresować wzmacniacz antenowy. Jego podstawowym zadaniem jest kompensowanie strat między anteną a odbiornikiem. Wzmacniacz antenowy będzie konieczny przede wszystkim w domach większych, gdzie mamy parę kontaktów antenowych i duże odległości pomiędzy anteną a odbiornikiem. Każdy element naszej instalacji może zatem spowodować osłabienie sygnału. Kiedy posiadasz dobrą antenę i nie chcesz jej zmieniać na nową, dobrze jest sprawdzić, czy można do niej dokupić wzmacniacz. W dużej ilości anten wzmacniacz antenowy może być zamontowany na miejscu tzw. symetryzatora. Wzmacniacze, podobnie jak same anteny, są dostępne w sprzedaży w dość różnorodnych cenach, zależnie od modelu i typu.

Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi uda ci się ulepszyć jakość sygnału telewizyjnego.