Dobry sygnał telewizyjny – kilka wskazówek, co da się zrobić, gdy masz z tym problem.

Pasjonujący mecz przerwany w najistotniejszym momencie? A może świetny film, ale ciut trzeba się domyślać co się dzieje, gdyż ledwo co można dostrzec na ekranie pośród pikseli? Coś musisz z tym uczynić.

Internet - malowidło

Autor: Dmitry Grigoriev
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy masz kłopoty z jakością transmisji telewizyjnej, po pierwsze przychodzi rzecz jasna myśl o potrzebie sprawdzenia anteny. W zasadzie można je podzielić na dwa typy: zewnętrzne i wewnętrzne. Oczywiście, gdy idzie o działanie, to nie należy chyba nikogo przekonywać o przewadze anteny zewnętrznej nad tą zainstalowaną wewnątrz. W zależności od tego, czy mieszkamy blisko nadajnika i jak wysoko, antena wewnętrzna będzie dobrze lub [FireTMS] gorzej działać, bo mury stanowią przeszkodę dla fal. Z tego powodu, kiedy to możliwe, korzystniej będzie nabyć zewnętrzną. Najlepszym wyjściem jest zainstalowanie anteny jak najbardziej wysoko, czyli na dachu. Warto przypomnieć tutaj, iż jest to możliwe również w budynkach wielorodzinnych. W sprzedaży są dostępne rzecz jasna różnorodnego rodzaju anteny, wytwórcy cały czas wymyślają i testują jak najbardziej korzystne konstrukcje. W jaki sposób dowiedzieć się, czy masz wystarczającą antenę? Kiedy odbiornik podłączony jak najbliżej anteny działa dostrzegalnie lepiej niż w miejscu, gdzie zazwyczaj stoi, możemy uznać, że problem gorszego sygnału nie leży po stronie anteny.

W tym przypadku powinien cię zainteresować wzmacniacz antenowy. Jego podstawowym zadaniem jest kompensowanie strat między anteną a odbiornikiem. Wzmacniacz antenowy będzie konieczny przede wszystkim w domach większych, gdzie mamy parę kontaktów antenowych i duże odległości pomiędzy anteną a odbiornikiem.

Przedstawiana w tym miejscu tematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu cena gazu dla firm, który opisuje pokrewne tematy.

Każdy element naszej instalacji może zatem spowodować osłabienie sygnału. Kiedy posiadasz dobrą antenę i nie chcesz jej zmieniać na nową, dobrze jest sprawdzić, czy można do niej dokupić wzmacniacz. W dużej ilości anten wzmacniacz antenowy może być zamontowany na miejscu tzw. symetryzatora. Wzmacniacze, podobnie jak same anteny, są dostępne w sprzedaży w dość różnorodnych cenach, zależnie od modelu i typu.

Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi uda ci się ulepszyć jakość sygnału telewizyjnego.