Dotykowy telefon – w jaki sposób zatroszczyć się o niego

Na chwilę obecną mało kto wyobraża sobie życie bez telefonu komórkowego. Nie jest on już, tak jak dawniej, jedynie narzędziem komunikacji za pomocą krótkich wiadomości tekstowych oraz połączeń. Coraz nagminniej komórka to też aparat fotograficzny, terminarz, zegarek, latarka, odtwarzacz multimediów i Bóg wie, co jeszcze. Opcji użytkowania popularnych w ostatnim czasie telefonów dotykowych są praktycznie nieograniczone – toteż nie zdumiewa fakt, iż smartfony są tak popularne pośród użytkowników. Telefon dotykowy może być niezwykle praktyczny, jednakże posiada tendencję do usterek. Jakim sposobem im zapobiec? Jak dbać o smartfon tak, ażeby posłużył przez lata?

fotos - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
usługi - landszaft

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Ekran oraz dotyk. Najistotniejszy fragment konstrukcyjny telefonu dotykowego. To on umożliwia użytkowanie aparatu. W komórce obsługiwanej przez dotyk, awaria ekranu może zupełnie uniemożliwić jej użytkowanie.

Ta wskazówka z witryny zapewni Ci to, że znajdziesz wiele bardzo ciekawych informacji – to nieco inny punkt widzenia na tę problematykę.

Coraz częściej w przypadku usterki ekranu dotykowego nie można liczyć na serwis w ramach gwarancji. Ta niesłychanie rzadko jest rozpatrywana pozytywnie – udowadnia się posiadaczowi telefonu jego nieprawidłowe użytkowanie oraz jego winę, albo opiniuje się uszkodzenie mechaniczne. Reperacja ekranu poza gwarancją jest zaś bardzo kosztowna, nierzadko w ogóle nieopłacalna. Stąd wskazane jest dbać o ekran dotykowy oraz traktować go we właściwy sposób. Gdy niezbędna jest wymiana wyświetlacza, warto wpisać w komputer: serwis GSM Łódź.

wizerunek - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

Bezwzględnie, po wyeliminowaniu fabrycznej folii z ekranu telefonu dotykowego, trzeba zaopatrzyć się w nową folię ochronną, przykładowo poliwęglanową. Ochrania ona ekran przed pobrudzeniami jak też rysami, stanowi barierę przed niepomyślnymi warunkami atmosferycznymi, to jest śniegiem bądź nadmiernym słońcem. Kosztuje od paru do parunastu złotych i możesz ją kupić w sieciowych sklepach z AGD, sklepach z akcesoriami GSM, również tych internetowych. Folię przykleja się na gruntownie oczyszczony ekran. Odpowiednio zamontowana może posłużyć przez kilka miesięcy. Gdy zaczyna się zrywać, należy ją wymienić na nową.

Co może jeszcze zaszkodzić ekranowi dotykowemu? Przede wszystkim może on się popsuć od kontaktu z wszelkimi cieczami, chociaż na rynku są dostępne już telefony, jakie działają pod wodą. Standardowe dotykowe ekrany powinny być jednakże trzymane z dala od wody, tłuszczów. Dotykowe ekrany czyści się gałgankami z mikrofibry, a w ostateczności tylko specjalnymi sprayami.