Ekrany interaktywne: co to jest i do czego może być aktualnie używane?

Rynek ekranów wizyjnych rozwija się nadzwyczaj szybko. Już jakiś czas temu pojawiły się na nim urządzenia, o których jeszcze kilkadziesiąt lat temu mogliśmy czytać jedynie w powieściach science fiction. Technologia LED umożliwiła pojawienie się ekranów wizyjnych, których bardzo ważnym elementem jest matryca , którą tworzą diody LED. Na rynku znajdują się więc telebimy, które stosowane są między innymi w reklamie.

Przed osobami, które zareklamować swoje usługi pojawiły się zupełnie nowe możliwości, jakie zapewnia mobilny telebim. Dostępny mobilny telebim tym różni się od tradycyjnego telebimu, że montuje się je na samochodach. Dzięki temu może on dotrzeć w zasadzie w dowolne miejsce. Są one produkowane w rozmaitej wielkości ekranów, zasilane są niezależnie od tego, czy silnik pojazdu jest włączony, czy też nie. Dodatkową zaletą tego typu telebimów jest posiadanie nagłośnienia. Dzięki temu mogą emitować więc nie tylko obraz, ale także dźwięk.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Więc kliknij tu programowanie aplikacji na ios i przeglądaj bez ograniczeń nowe rzetelne wątki.

Ekrany tego typu telebimów mogą mieć bardzo różną wielkość, zaczynając od takich w rozmiarze cztery metry kwadratowe, jak też dwa razy od nich większe. Reklamy można emitować na tych nowoczesnych telebimach również podczas poruszania się pojazdów, na których je umieszczono.

komputery - portret

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawienie się wyświetlaczy ciekłokrystalicznych to z kolei nowa jakość wśród monitorów. Ekrany interaktywne reagują na dotyk podobnie do tabletów lub telefonów komórkowych mające ekran dotykowy. Ekrany interaktywne użytkowane są zazwyczaj w innowacyjnych telewizorach LCD.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Cieszymy się. Pewnie wyrazisz chęć też przeczytać kolejne zajmujące treści? Musisz tylko wejść na hiperłącze do witryny i już.

Na ekranie telewizora z ekranem interaktywnym możemy nie tylko oglądać programy emitowane przez telewizję.

Wykorzystując specjalny rysik możemy także wykorzystać telewizor jako podręczną tablicę, czyli na ekranie telewizora można bez lęku pisać bądź rysować. Tego typu telewizory ekspresowo znalazły ogromne grono nabywców. Komfort użytkowania takich telewizorów jest wyjątkowo wysoki, do tego mają one naprawdę przystępną cenę. Raczej jednak nie sprawdzą się w pomieszczeniach o małym metrażu: średnia wielkość ekranu wynosi 50 cali. A ich producenci przymierzają się do produkcji telewizorów z jeszcze większymi monitorami.