Jak przygotować się do wyścigu samochodowego?

Co możemy zainstalować w naszym pojeździe?Jest dużo interesujących przedmiotów, które możemy zamontować w naszym samochodzie, by przedstawiał się on lepiej, bardziej oryginalnie i co niesamowicie istotne, inaczej aniżeli większość wozów z podobnego rodzaju. Wyłącznie dzięki takim zmianom, mamy szansę być pewni, że nasz wóz będzie miał niepowtarzalny styl oraz że będzie dopasowany do naszego charakteru.

Pośród firm, które zajmują się produkcją wyposażenia dla motocyklistów znajduje się Alpinestars. Popularna firma Alpinestars to włoski producent odzieży ochronnej wysokiej jakości. Historia firmy sięga aż do roku 1963. To właśnie w tamtym czasie we włoskiej miejscowości Asolo Sante Mazzorolo założyć swoją firmę. W początkowym okresie istnienia zajmował się produkowaniem butów narciarskich oraz wspinaczkowych. Nieprawdopodobnie szybko jednak skoncentrował się na butach zakładanych do motocrossu. Już w latach dziewięćdziesiątych rozpoczęła się produkcja każdego pokroju odzieży ochronnej. Do własnej oferty wprowadził nawet rękawiczki, które w przypadku motocyklisty także mają wielkie znaczenie.

Rajd

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Rajdy samochodowe wymagają nie tylko posiadania stosownych umiejętności uczestników, ale też posiadania należytego samochodu. Auta wykorzystywane w wyścigach samochodowych są bardzo zróżnicowane. Różnią się one od siebie nie wyłącznie marką, swoim wyglądem wewnętrznym i zewnętrznym, ale też poszczególnymi parametrami, zastosowaniem jak też ekwipunkiem – . Najczęściej wyposażone są one w tak zwane fotele kubełkowe gwarantujące bezpieczeństwo uczestnikom zawodów. Kwestie te są w dużym stopniu zależne od sponsorów, a także puli środków finansowych, jakie są oni w stanie na ten cel przeznaczyć.

Kaski motorowe

Autor: Miroslav Zachoval
Źródło: http://www.flickr.com

Jazda na motorze to hobby dość ryzykowne. Należy mieć na uwadze, że motocykliści rozwijają najczęściej niezwykłe potężne prędkości. Oznacza to, że w sytuacji wypadku zagrożone jest nie tylko ich zdrowie, ale tak naprawdę życie. Prawidłowe wyposażenie może to ryzyko w jakimś stopniu zmniejszyć. kaski rajdowe (nawet pomocna strona, warto zajrzeć) ochraniają głowę motocyklisty przed uszkodzeniami. Dobrze spasowana odzież jest w stanie zagwarantować ochronę stawów i kręgosłupa. Tylko odpowiednio ubrany motocyklista może bez najmniejszego problemu wyruszyć w trasę.

Właściwy wyścig rozpoczyna się przejazdem przez tak zwany start honorowy. Rajd podzielony jest na kilka faz (najczęściej od 1 do 3, między jakimi umiejscowione są parkingi zamknięte). Każdy z etapów złożony jest z sekcji albo sklep internetowy z akumulatorami samochodowymi pętli, jakie z kolei kończą się parkingiem serwisowym. Wyścig kończy się przejazdem przez metę honorową. To właśnie w tym miejscu honoruje się zwycięzców. Tu przechodzą oni również ostateczne badania .