Jaki system jest lepszy dla naszego komputera? ”Siódemka” Windowsa, a może Windows 10?

W naszym kraju z pewnością najpopularniejszy jest Windows 7, ale to się zmienia, a to dzięki wersji z numerem 10. Duża liczba osób więc ma w planach przesiąść się na Windows 10, lecz czy to dobry pomysł?

Kolejny, podobnie nazywający się system, mamy tu na myśli Windows 8.1 nie zdobył zbyt wielu zwolenników, więc większość pozostała przy starej, sprawdzonej siódemce. Siódemka tak naprawdę góruje nad pozostałymi systemami z rodziny Windows. Weźmy taki XP, jest daleko w tyle. Dlaczego tak jest? To jest po prostu dobry system, nie ma problemu z takimi prostymi problemami jak zapomniałem hasła windows 7, oraz bardziej poważnymi awariami. Z innymi systemami bywało różnorodnie, więc użytkownicy wolą nie mieszać. Czy powinniśmy zmieniać Windows 7 na 10? To zależy.

komputer bez hasła

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

W Windowsie 7 bardzo duże znaczenie odgrywają wymagania sprzętowe. Duża ilość wiekowych komputerów działa na tym wiekowym systemie, użytkownicy natomiast boją się, że nowy system jest w stanie przeszkadzać w nie za bardzo płynnym funkcjonowaniu komputera. Chociaż hasło użytkownika windows nie ulegnie zmianie, to zmienić się może jednakże o wiele więcej. Pod tym względem nie ma się czego obawiać, ponieważ wystarczy procesor, który pracuje z częstotliwością 1,0 GHZ pamięci RAM, wolnej przestrzeni – 16 GB, odpowiednia będzie karta graficzna jaka obsługuje DirectX 9 ze sterownikiem WDDM. Jeśli chodzi o wygląd to 10 prezentuje się ciekawiej, lecz to w sumie nie zadziwia, gdyż w zasadzie odświeżenie jest korzystne. W siódemce wystarczy wpisać nazwę aplikacji w polu wyszukiwania menu Start, dzięki czemu bez problemu ją włączymy enterem. Podobnie jest w Windows 10.

Jest jednak nieduża różnica, bo wszystkie pozostałe zapytania są robione przez Cortanę, czyli wirtualną asystentkę Microsoftu. Na jednym, jak i drugim systemie możemy instalować dowolną przeglądarkę, choć od wielu lat taką domyślną jest Internet Explorer. W Windows to się odmieniło, bo pojawia się zupełnie nowa przeglądarka (zobacz profesjonalne pozycjonowanie) jaka nazywa się Spartan.

Czy chcesz bardziej zbadać omawiany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, bez obaw kliknij tu, aby zobaczyć więcej.

Ma bardzo dużo możliwości, jakich nie ma Internet Explorer. Zapewnia on o wiele więcej, a dodatkowo działa na pozostałych urządzeniach. Jak widzimy więc, nie ma co się bać Windows 10.