Jakie nowoczesne rozwiązania powstały ostatnimi czasy?

Klawiatura i mysz
Niełatwo zdążyć za progres technologicznym. Możliwości, jakie jeszcze jakiś czas temu nie odnajdywały zastosowania obecnie funkcjonują bez problemu. Odnosi się to do zarazem o rozwój powiązany ze sprzętem biurowym, a także stricte dotyczącym pracy.

komputery - obrazek
Autor: EDUSPACES – przestrzenie edukacji XXI wieku
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym przykładem jest łącze bluetooth. Kiedyś wykorzystywane przeważnie w komórkach, celem przesyłania wiadomości graficznych między telefonami. W dzisiejszych czasach funkcja bluetooth ma każde narzędzie elektroniczne, zaś jego wykorzystanie rozszerzono w miarę upływu lat. Atuty? Nade wszystko szybkość przepływu danych pomiędzy urządzeniami. Ponadto nie jest konieczne, aby stosować kabli, które irytują wszystkich. Czy dotychczas wymyślono coś bardziej unikatowego?

Oczywiście, w końcu technologia zmierza do przodu. Obecnie hitem są w sklepach tzw. beacony. Czym jest beacon? Jest to nic innego jak nowy model protekcji. W jaki sposób z niego korzystać? Wystarczy przyczepić nadajnik Bluetooth do wybranej rzeczy, jaką ma się zamiar monitorować. Następnie konieczne jest zarejestrowanie na odpowiedniej witrynie internetowej wówczas ochrona zadziała. W jaki sposób? Poprzez przekaźnik zawarty w urządzeniu.

Czy sądzisz, że w sieci jest niewiele godnych polecenia materiałów? Jeśli chcesz znaleźć rzeczywiście przydatny portal, to zalecam to omówienie.

Beacon rejestruje prawdopodobne zagrożenie a następnie wysyła wiadomość do zainteresowanego o tym fakcie.

Jeśli ktoś podejdzie do zabezpieczonego przedmiotu, nadajnik przesyła sygnał na telefon użytkownika sugerując próbę działania. Czemu takie coś służy? Przeważnie umożliwia kontrolę drogiej rzeczy przykładowo roweru, a to daje sposobność głównie na zmniejszenie prawdopodobieństwa rabunku.