Który projektor LED nabyć do domu?

Kiedy na początku XXI wieku w sklepach pojawiły się komplety kina domowego, był to prezent niezwykle modny pod bożonarodzeniowym drzewkiem. Bowiem każdy pragnął oglądać razem z rodziną filmy w najwyższej jakości. Jednak obecnie technologia oraz jej dostępność zrobiły następny krok do przodu. Gdyż dzisiaj coraz intensywniej w domu statystycznego Polaka można dostrzec projektory, za których sprawą możemy we własnym salonie oglądać filmy w jakości kinowej. Lecz czym kierować się w przypadku zakupu urządzenia tego typu?

Projektor LED Sony

Autor: Sony
Źródło: Sony

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jaki projektor nabyć w danej sytuacji, powinniśmy dowiedzieć się, jakie alternatywy mamy na rynku. Teraz jest on zdominowany przez projektory LED, które są bardzo żywotne, w porównaniu do swoich tradycyjnych poprzedników. Gdyż parę lat wstecz, kiedy wówczas nie były one dostępne na rodzimym rynku, narzędzia tego typu były jedynie zakupowane przez kompanie, które stać było na kupno narzędzia, które ma niewielką żywotność, bowiem rzadko było wykorzystywane. Lecz teraz, kiedy stały się one bardziej przyjazne typowemu użytkownikowi, musimy udzielić odpowiedzi na pytanie, jaki projektor Led kupić? Tutaj w przypadku wielu z nas głównym punktem decyzyjnym będzie cena, jednak poza nią, również na inne zagadnienia powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim współczynnik projekcji – musimy wybrać urządzenie najbardziej optymalne dla pomieszczenia, w którym odtwarzane będą filmy. Wystarczy podzielić dystans przez szerokość ekranu. Projektory LED również różnią się od siebie żywotnością. Oczywiście, te długo działające będą najdroższe, tutaj powinniśmy zastanowić się, jak często będzie używany ten kupiony przez nas. Gdyż jeżeli jesteśmy amatorami kina, którzy każdego dnia wieczorem odpalają film, dobrze ulokować w lepszy przedmiot. Przemyślmy także, jak sporą rozdzielczość ekranu chcemy posiadać, bowiem im mniejsza, tym mniej kosztowny projektor, także na pewno i tutaj będziemy musieli iść na kompromis. W stwierdzeniu, jaki projektor LED nabyć pomoże nam z pewnością także porównanie dodatkowych cech danego urządzenia. Tutaj bezprzewodowy streaming wizji może być sporym atutem.

W każdym nowoczesnym przybytku, kino domowe to standard. Jednak obecnie nie dotyczy ono wyłącznie nieskazitelnego dźwięku podpiętego pod telewizor, ale także ekranów o bardzo dużych wymiarach. Telewizory tego typu są niezwykle drogie, dlatego ciekawą alternatywą są tutaj projektory.