Parę pomysłów na to, aby usprawnić funkcjonowanie systemu operacyjnego na danym laptopie

W dzisiejszych czasach chyba nie sposób się obejść w wirze codziennych obowiązków bez komputera. Używamy ich zarówno do pracy jak również i rozrywki. Wybór właściwego sprzętu pod nasze potrzeby nie jest łatwy. Musimy zastanowić się odpowiednio do czego użyjemy kupiony maszynę. Nie opłaca się bowiem nabywać drogiego, ultra sprawnego laptopa, kiedy niemal wcale nie będziemy mogli wykorzystać jego potencjału.

Kiedy już kupimy konkretny, sprzęt trzeba pamiętać, że aby funkcjonował on bez zarzutów przez długi czas, musi być właściwie konserwowany. Mamy na myśli tutaj kwestie części jak chociażby pamięć RAM albo też dysk twardy, jednak także o sam OS. Jeżeli chodzi właśnie o ten drugi aspekt, to bardzo łatwo możemy doprowadzić do chwili w której zaśmiecony niepotrzebnymi aplikacjami komputer zwolni i nie będzie już tak wydajny jak na początku. Z tej przyczyny niezwykle ważne jest aby odpowiednio zatroszczyć się właśnie o bezawaryjność platformy operacyjnej. W pierwszej kolejności pamiętajmy o zainstalowaniu programu antywirusowego, który ochroni nasz komputer od wszelkiej maści zagrożeń. Następną kwestią jest na pewno hasło na windows, gdyż musimy pamiętać o tym, aby zabezpieczyć nasz sprzęt. WYmyślenie ciężkiego do złamania klucza chroniącego dostępu do zgromadzonych danych, da nam gwarancję bezpieczeństwa. W sieci dostępne są specjalistyczne generatory haseł jak i aplikacje, które agregują wszystkie nasze hasła a następnie właściwie je zabezpieczają.

Zainteresował Cię nasz materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj bez ociągania, co jest w najświeższym wpisie (https://firetms.com/pl/blog/nowosci-w-firetms-9/) – on też zapewne będzie warty uwagi.

hasło do komputera

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną ważną sprawą jest okresowe czyszczenie rejestru platformy operacyjnej. W momencie użytkowania przeróżnych programów na dysku komputera gromadzą się różnego rodzaju niechciane pliki jak i wpisy w tzw. rejestrze, które mocno wpływają na pracę naszego sprzętu. Wróćmy jednakże na chwilę do tematu takiego jak hasło windows 8 – a więc jeden z ostatnich dostępnych systemów od giganta z Redmond, daje nam sposobność zabezpieczenia hasła.

W ten sposób rośnie nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednakże to aby utworzona fraza zabezpieczająca nasz laptop nie była nadto banalna oraz łatwa do odgadnięcia. Nie powinny być to na pewno rzeczy, które kojarzą się z nami od razu.