Z jakiego powodu videokonferencje bez przerwy stają się coraz bardziej popularne, krótki opis ich możliwości.

Nowoczesne technologie dają coraz więcej możliwości jeśli chodzi o komunikację ludzi na całym świecie. Kilkadziesiąt lat temu rewolucją były telefony które pozwalały na swobodne rozmowy z innymi ludźmi, kolejne przełomy miały miejsce w chwili rozpowszechnienia internetu.

firma - stykówka

Autor: Solamente Itan
Źródło: http://www.flickr.com

Tu także dość szybko zawitała możliwość transmisji głosu w cyfrowej postaci, a od kiedy dostępne są łącza mające dużą przepustowość, to także i obrazu. W szybkim tempie te techniczne nowinki zaczęły być wykorzystywane przez środowiska biznesowe, każda możliwość zmniejszenia czasu albo anna szirch kosztów potrzebnych na załatwienie jakiś spraw jest bardzo mile widziana. W sprzedaży zaczęły się pojawiać pierwsze programy do tworzenia videokonferencji, i rynek bardzo pozytywnie je przyjął. Zamiast wysyłać swoich pracowników w kosztowne służbowe podróże wystarczyło załączyć komputer lub laptop, uruchomić odpowiednie oprogramowanie i można już zacząć rozmawiać z klientami czy współpracownikami nawet z innego kraju. Zalety tego typu narzędzi są tak duże, że są coraz chętniej wykorzystywane, co z kolei będzie napędzało ich intensywny rozwój.

Współcześnie oferowane systemy (SP – kable grzejne kraków) telepresence dają dużo większe możliwości, niż narzędzia sprzed okresu paru lat. Przede wszystkim dają bardzo wysoką jakość komunikowania się, w tej chwili największym ograniczeniem zaczyna być nie sam sprzęt, a możliwości łączy. Lecz bardzo szybki postęp również w tej kwestii sprawia, że coraz częściej i to przeszkodą już nie będzie. Kolejna rzecz to rozwój narzędzi do pracy zespołowej, dzięki którym nie tylko będzie możliwość rozmawiania, lecz również zaawansowanej pracy przy projektach. Zresztą widać coraz bardziej, że zmiany idą właśnie w stronę możliwości wspólnej pracy z różnych miejsc, i coraz większa ilość rozwiązań będzie pozwalała na tego typu rzeczy. Oczywiście w wielu przypadkach zwykła videokonferencja, oparta o darmowe niekiedy rozwiązania w zupełności wystarczy.

Lecz postęp technologiczny cały czas idzie w przód i bardzo prawdopodobne, że już za niedługi czas będzie można oglądać rozmawiających w trójwymiarze.