Zbadaj ukontentowanie własnych klientów

W dzisiejszych czasach na rynku jest wielka konkurencja, właściwie w każdym miejscu. Nic w tym zaskakującego, bowiem ludzie preferują otwierać własne kompanie niż pracować u kogoś. Dlatego jeżeli jesteś właścicielem dużej, dobrze prosperującej firmy, nie możesz spocząć na laurach. Gdyż na każdym kroku na twych odbiorców czyha konkurent, pragnący ci ich przejąć. Oprócz nieustannego polepszania jakości usług i wdrażania interesujących koncepcji, warto niekiedy sprawdzić zadowolenie naszych klientów.

Reklama

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Jako odbiorca, pewnie nie raz odzywały się u ciebie kampanie SMS, z użyciem których dana firma chciała sprzedać ci którąś usługę lub spytać o zdanie na jej temat. Jest to bardzo modna opcja, dlatego dobrze z niej skorzystać także u siebie w kompanii. Na pewno posiadasz bowiem bazę kontaktów stałych klientów, zatem jesteś w stanie do nich się odezwać z krótkim pytaniem – oczywiście odpowiedź na nie powinna być bezpłatna, nie pragniemy bowiem naciągać naszych klientów na niepotrzebne koszta. badanie satysfakcji klientów możemy także przeprowadzić droga internetową, z użyciem krótkiej ankiety. Należy wówczas za pomocą skrzynki e-mail wysłać kilka pytań z prośbą o odpowiedź. Oczywiście, każdą z tych opcji trzeba nieco uatrakcyjnić, możemy osobom, które wyślą nam odpowiedzi, zaproponować uczestnictwo w loterii fantowej, albo niewielki rabat na zakupione w przyszłości produkty.

Jednak w jaki sposób przeprowadzić badanie satysfakcji klientów? Będzie to bardzo łatwe, trzeba udać się do firmy oferującej usługi tego typu. Za niewielką opłatą, rozplanują oni za nas całe przedsięwzięcie, my będziemy musieli tylko przedstawić nasze oczekiwania. Fachowcy rozplanują ankietę, która pomoże w prosty i prędki sposób uzyskać odpowiedzi na frapujące nas pytania. Zorganizują kampanie SMS, korzystając ze twojej listy numerów, po jej ukończeniu prześlą nam odpowiedzi zainteresowanych klientów wraz ze statystykami odpowiedzi. Aby zlokalizować firmę tego rodzaju, wystarczy użyć internetu. Wpisz do własnej przeglądarki odpowiednią frazę, np.

Jeśli szukasz zbliżonych informacji na omawiany temat, to też rzuć okiem na (www.kancelariapodgorska.pl/) analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

„kampanie internetowe”. Pokaże ci się sporo firm tego typu, warto odwiedzić kilka witryn dla porównania. Z pewnością na każdej z nich spotkamy zakres oraz ceny usług.

Każdy z nas pragnie, żeby nasi klienci byli ukontentowani z proponowanych przez nas usług i nie uciekali do konkurencji.

Jeżeli poszukujesz fascynujących wiadomości na prezentowany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta optymalna strona, na której znajdziesz informacje, które Cię zaciekawią.

Jeżeli pragniemy trzymać rękę na pulsie, powinniśmy monitorować zadowolenie konsumentów na bieżąco. Niezwykle pomocna do tego będzie kampania mailowa oraz SMS. Aby przeprowadzić je, musimy zaangażować specjalną firmę.