Agencji ubezpieczeniowy- jakw jaki sposób nim zostać?

Wiele osób zastanawia się: jak zostać agentem ubezpieczeniowym? OtworzenieStworzenie agencji ubezpieczeniowej nie wiąże się z dużyminie wymaga dużych nakładów finansowychpieniężnych, dlatego warto spróbować swoich siłposzukać szczęścia w tej branżydziedzinie. Własna agencja ubezpieczeniowa jest szansąperspektywą na korzystnydobry biznesinteres, z tego też powodudlatego też działalność ubezpieczeniowa wciążniezmiennie zyskuje na popularnościcieszy się dużym zainteresowaniem. NajczęściejZwykle małe agencje oferująświadczą usługi pośrednictwapośredniczenia dla kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Najczęściej agencje działająfunkcjonują w formie jednoosobowej, choć czasamizdarza się, że zatrudniają kilku pracowników. Powszechnie uważa sięMówi się, że trudnociężko o zawód, którym można zdobyć szybciejw krótszym czasie niż zawód agenta ubezpieczeniowego. Aby uzyskaćotrzymać licencję wystarczy decyzja, krótki kurs szkoleniowy oraz egzamin państwowy.

reklama - powiększenie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim ktoś doradziszepnie Ci: zostań agentem ubezpieczeniowym, należydobrze jest jednak pamiętać o tym, że wynagrodzenie jestzarobki są często prowizyjneoparte na prowizjach i w dużej mierzemocno zależy od ilościliczby podpisanych umów ubezpieczeniowych w miesiącudanym okresie rozliczeniowym.Wystarczy sprawdzićzajrzeć na fora internetowe, aby przekonać się, jak wiele osób pyta: jak zostać agentem ubezpieczeniowym? Warto zapytaćpodpytać swojego agenta ubezpieczeniowego, by dowiedzieć sięodkryć, że wiele osób późno zdecydowało się nawybrało tą ścieżkędrogę kariery. Agentów kusizachęca możliwość dużych zarobkówszansa na wysokie zarobki i sporaniemała doza swobody. Sami decydująokreślają oni decyduje ile i kiedy pracujągodziny.

Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowo interesującego na przedstawiany w tym miejscu temat, to kliknij i sprawdź tekst tamtego artykułu.

Jednak, warto zaznaczyćpodkreślić, że to od czasu poświęconegowykorzystanego na szukanieposzukiwania klientów i motywacjideterminacji zależą przyszłe dochodyzarobki. ŻycieCodzienność jednak szybko weryfikujetestuje początkowy entuzjazmpoczątkowe chęci. WiększośćDuża część agentów wypala się bardzo szybko, a ci z nich, którzy przetrwająprzejdą przez najtrudniejszysłabszy okresczas, zazwyczajnajczęściej zostają w zawodzie na długoprzez długi czas i rzeczywiściezasadniczo dobrze zarabiająosiągają wysokie zarobki.

Jeśli zaś chodzi omamy na myśli pośrednictwo ubezpieczeniowe, to agent ubezpieczeniowy odpowiada zajest odpowiedzialny za zawieranieminicjowaniem lub wykonywaniaegzekwowaniem umowy ubezpieczeniowej. Do obowiązkówzakresu działań agenta należy głownie: pozyskiwaniewyszukiwanie klientów, wykonywanie czynności przygotowawczych zmierzającychprowadzących do zawieraniapodpisywania umów ubezpieczenia oraz udziałuczestnictwo w administrowaniukontrolowaniu i wykonywaniuegzekwowaniu umów ubezpieczenia, takżerównież w zakresiekwestii odszkodowania, jak również organizacjiplanowania i monitoringunadzoru czynności agencyjnych.

Agent ubezpieczeniowy może reprezentowaćodpowiadać za jedną, konkretnąspecyficzną firmę ubezpieczeniową, bądź może zostaćstać się multiagentem i sprzedawaćrozprowadzać polisy wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Aby stać sięzostać multiagentem należytrzeba spełnić takie same warunki, jak w odniesnieniu dow przypadku agenta ubezpieczeniowego oraz wykupićzakupić polisę OC. Multiagent jest zobowiązanyzobligowany do zakupuwykupienia ubezpieczenia OC, ponieważ to on bezpośredniowyłącznie odpowiadajest odpowiedzialny za szkody powstałewynikające z tytułu podejmowaniawykonywania czynności agencyjnych, a nie zakład ubezpieczeń.