Nie pamiętasz hasła? Zorientuj się jak w nieskomplikowany sposób je odzyskać

Żyjemy w erze sieci www, laptopów oraz smartfonów. Najprawdopodobniej każdy człowiek przyzna, że nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tych dóbr przez dłuższy okres czasu. Nie ulega wątpliwości, że na wakacjach, w prace czy w szkole nie mamy całodobowego dostępu do internetu, jednakże pierwszą myślą po powrocie do mieszkania jest sprawdzenie wiadomości, poczty oraz portali społecznościowych.

powiększenie - komputer

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Należałoby zastanowić się, jak złamać hasło, kiedy go zapomnimy. Jednym ze sposobów na niszczenie haseł jest tak zwany atak słownikowy. Niektóre programy, które służą do łamania haseł, działają naturalnie na podstawie słowników, inaczej listy słów, które zdołają znajdować się w programie czy Sieci. Chcąc złamać hasło, powinno się wypróbować różne kombinacje znaków oraz cyfr, jakie odpowiadają pewnym pojęciom bądź nazwom.

Jeżeli atak słownikowy nie zapewnia wyczekiwanych wyników, możemy wypróbować atak siłowy. Atak siłowy polega na odgadywaniu rozmaitych kombinacji znaków. Nie jest to proste, chociaż prędzej czy też później możemy odgadnąć hasło. Jeśli nadal nie wiemy, jak złamać hasło, zdołamy skorzystać z programów do łamania haseł, które opierają się na wielu rozlicznych algorytmach – .

Tego typu programy bezproblemowo odszukamy w Necie. Wiadomości na temat łamania haseł możemy odkryć także na forach internetowych oraz stronach poświęconych temu tematowi. W niektórych programach zapisane przez użytkowników hasła wyświetlają się w trybie gwiazdek. Jeśli zapomnimy takiego hasła, jego odzyskanie nie sprawi nam większych problemów, albowiem zdołamy je odzyskać za pomocą Asterisk Key. Powinniśmy tylko zainstalować ów program, uruchomić oraz przywołać aplikację, której hasła zapomnieliśmy oraz kliknąć przycisk Recover w programie. W ten sposób możemy odebrać hasła w witrynie internetowej lub oknie dialogowym. Innym fortelem na złamanie hasła jest przechwytywanie na żywo. Niektóre aplikacje rejestrują uderzenia klawiszy w pececie, dzięki czemu możliwe jest złamanie każdego hasła(czytaj więcej).

Jeśli chodzi o sytuację typu zapomniałem hasła windows 7 (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie) nie poleca prób samodzielnego pokonania problemu. Mogłoby to bowiem doprowadzić do silnego uszkodzenia głównego dysku, a nawet do skasowania wszystkich danych znajdujących się na komputerze. Dlatego też wszyscy profesjonalni serwisanci zdecydowanie odradzają korzystanie z znajdujących się w Internecie aplikacji do łamania haseł. Usługi profesjonalnych serwisów komputerowych w tym zakresie wcale nie należą do drogich. Z tego też powodu dobrze jest skorzystać z ich pomocy, mając na uwadze to, że końcowy efekt będzie korzystniejszy dla naszego komputera.

Nie zapominaj o tym, iż internet TVK – (internet oborniki śląskie) to skarbnica wiedzy, natomiast musimy umieć go właściwie używać. W innym przypadku możemy posiadać poważne kłopoty, jakie nie tak łatwo będzie rozwiązać. Warto też zwracać uwagę na hasła, które używamy i podczas ich konfigurowania kierować się rozsądkiem. Zbyt trudne hasło może świetnie zabezpieczyć komputer przed hackerem, ale jednocześnie być źródłem poważnych problemów, jeśli je zapomnimy. Może warto zatem zapisać hasło w jakimś bezpiecznym miejscu i trzymać je tam na czarną godzinę?