Technika na miarę XXI stulecia – słowo o praktycznym użyciu interaktywnych urządzeń w różnych dziedzinach życia

Technologie interaktywne są obecnie coraz popularniejsze. Jeżeli słyszymy o nowoczesnych maszynach wykorzystujących tą technologię, to może niekiedy twierdzimy, że są one używane w specjalistycznych ośrodkach, np. naukowych albo uniwersyteckich pracowniach. Tymczasem jeżeli dobrze się zastanowić, to natychmiast okaże się, że tak naprawdę korzystamy z nich właściwie codziennie.

dane - malunek

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com
dane - wizerunek

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com

Ze smartfonów z dotykowym wyświetlaczem korzystamy już parę ładnych lat. I choć reprezentanci starszego pokolenia mają spore trudności z obsługą wspomnianych urządzeń, to nastolatkowie marzą dokładnie o takim modelu. Tymczasem ekrany interaktywne, które zresztą przypominają nam wyświetlacze smartfonów, można coraz częściej zobaczyć w państwowych placówkach. W urzędach petenci mogą dzięki nim z łatwością zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat pracy konkretnego wydziału czy procedurami załatwiania formalności.strona internetowa pit program do rozliczenia pit program do rozliczeniaPrzy tym takie ekrany zamawiają też i galerie – wykład przewodnika nie jest rzecz jasna zastępowany przez rewelacyjne prezentacje, lecz staje się ich dobrym uzupełnieniem. Najnowsze ekrany interaktywne mogą być użyte jako forma reklamy produktów – klient może dokładnie zapoznać się z propozycją hipermarketu nawet wtedy, kiedy ekspedient doradza innym.

Prawdą jest stwierdzenie, że zdążyliśmy się w jakimś stopniu przyzwyczaić do nieskomplikowanej obsługi ekranów, o jakich była rzecz wyżej. Z kolei projektanci tego rodzaju maszyn jak dotąd nie przestają nas zaskakiwać. Najtrafniejszym dowodem na prawdziwość sformułowanej tezy jest np. bogata oferta wytwórców, a pośród dostępnych urządzeń znalazła się również interaktywna podłoga. Takie narzędzie multimedialne idealnie sprawdziłoby się podczas lekcji matematyki albo włoskiego w gimnazjum, jak również na wyższych etapach edukacji. Jednak na razie w dużej mierze ma zastosowanie w szeroko pojętej reklamie. Interaktywna podłoga na pewno przydałaby się też firmom biorącym udział w ogólnopolskich lub międzynarodowych wystawach, choć producenci wyliczają mnóstwo innych zastosowań wytwarzanych przez siebie narzędzi.

Przyszłość wydaje się należeć do pionierskich rozwiązań.http://reklamywiktor.pl/oferta/witryny-i-banery-reklamowe.html banery nowy sączNatomiast technologie interaktywne z pewnością się do takich zaliczają, a poza tym w trakcie użytkowania danych urządzeń można się rewelacyjnie bawić.